Radio Sloven'c sporoča: ->     Dobrodošli na strani radia Sloven'c ...     Vljudno vas vabimo k ogledu vsebin, katere skrbno pripravljamo za vas ...     Ponujamo vam tudi ANKETO, na kateri lahko oddate vas glas ...     Vabljeni tudi k poslušanju našega radia ...     Na radiu se sliši mešana glasba...     DONACIJE - Za normalno obratovanje našega radia potrebujemo denarna sredstva, zato vas vljudno prosimo za vaše donacije. Višina doniranega zneska je povsem po vaši izbiri. Sredstva lahko nakažete na PAYPAL... Vsem se že vnaprej najlepše zahvaljujemo! Uredništvo radia Radio Sloven'c

svobodo novinarji

Neutrudna prizadevanja skupine EPP se zdaj obrestujejo: Evropski parlament končno sprejel "Daphnein zakon" v spomin na pogumno malteško novinarko, ki je bila umorjena zaradi svojih preiskav. "Danes izpolnjujemo svojo obljubo, da bomo bolje branili novinarje in zagovornike človekovih pravic pred tistimi, ki jih želijo utišati. S tem novim zakonom EU ščiti novinarje in zagovornike človekovih pravic pred neutemeljenimi in zlorabljenimi sodnimi postopki," pravi poslanka Magdalena Adamowicz, pogajalka skupine EPP o zakonu, katerega cilj je preprečiti zlorabo pravnih sistemov s strani tistih, ki vlagajo strateške tožbe proti udeležbi javnosti (SLAPP).

Novi zakon določa minimalne standarde za zaščito tistih, ki sodelujejo v procesu sodelovanja javnosti. Zagotavlja močna varovala pred očitno neutemeljenimi in zlorabljajočimi sodnimi postopki s čezmejnimi posledicami. Države članice bodo lahko kaznovale tiste, ki zlorabljajo pravni sistem v svojo korist. Poleg tega bo moral tožnik nositi visoke stroške takih postopkov, ki se pogosto uporabljajo kot orožje za ustrahovanje novinarjev. "Danes je potrebno odločno zakonodajno ukrepanje, saj smo bili predolgo slepi za prakso utišanja zapiranja ust novinarjem in zagovornikom človekovih pravic," poudarja Adamowicz. Novi zakon predvideva tudi pospešeno obravnavo nekaterih primerov SLAPP in možnost predčasne zavrnitve, kar bo skrajšalo dolgotrajne in drage sodne postopke ter zmanjšalo trpljenje žrtev.

"To glasovanje je mejnik in izraz naše odločenosti, da kot Evropski parlament zaščitimo naše demokracije ter svobodne in odprte družbe. Vendar pa to ni konec naših prizadevanj. Še naprej bomo z nezmanjšano pozornostjo spremljali izvajanje zakona v državah članicah ter splošne pogoje za delovanje svobodnih in neodvisnih medijev," zaključuje.

 

VIR: Skupina EPP

Pin It

OBVESTILO IN POJASNILO!!!
Vse pravice pridržane. Uredništvo Radia Slovenc NE odgovarja glede vsebine prispevkov, saj mi le povzemamo in objavljamo novice necenzurirano, ki so nam posredovane in dostopne!!!
(Zapisi na SPLETNIH družbenih omrežjih so nelektorirani in ne izražajo vedno mnenja portala radia Slovenc)!!!
(Vsebine so avtorsko delo posameznika, podjetij, organizacij... in ne odraža vedno stališča uredništva portala)!!!

©Radio Slovenc