Radio Sloven'c sporoča: ->     Dobrodošli na strani radia Sloven'c ...     Vljudno vas vabimo k ogledu vsebin, katere skrbno pripravljamo za vas ...     Ponujamo vam tudi ANKETO, na kateri lahko oddate vas glas ...     Vabljeni tudi k poslušanju našega radia ...     Na radiu se sliši mešana glasba...     DONACIJE - Za normalno obratovanje našega radia potrebujemo denarna sredstva, zato vas vljudno prosimo za vaše donacije. Višina doniranega zneska je povsem po vaši izbiri. Sredstva lahko nakažete na PAYPAL... Vsem se že vnaprej najlepše zahvaljujemo! Uredništvo radia Radio Sloven'c

zenske

Dogovor o prvem zakonu EU o boju proti nasilju nad ženskami pomeni zgodovinski trenutek za pravice žensk v Evropi," je izjavila francoska poslanka Frances Fitzgerald, podpredsednica skupine EPP in glavna pogajalka v parlamentu o novem zakonu.

"Zahvaljujoč temu zgodovinskemu sporazumu bo kibernetsko nasilje nad ženskami prepovedano po vsej EU. Ta zakonodaja pomeni ključen korak naprej pri zaščiti žensk pred vse preveč pogostimi digitalnimi zlorabami, s katerimi se srečujejo danes," je poudarila Fitzgerald.

"V skladu z novo zakonodajo se ženskam po vsej Evropi ne bo več treba bati nepooblaščenega razširjanja njihovih intimnih podob, vključno z globokimi ponaredki, na internetu. Neprivolilna deljenja takšnih slik bo priznana kot kaznivo dejanje, kar pomeni velik premik v področje zaščite žensk na spletu," je dejala Fitzgerald.

Ta direktiva bo prisilila države članice EU k odločnejšemu ukrepanju pri kaznovanju različnih oblik zlorab žensk, vključno s spletnim zalezovanjem. Določa minimalne standarde za enotno obravnavanje teh kaznivih dejanj po vsej EU.

Fitzgerald je izrazila tako ponos kot razočaranje nad izidom pogajanj, "medtem ko slavimo doseženi napredek, moramo priznati, da zakon ne izpolnjuje celovitih ukrepov, na katere so mnogi upali, predvsem vključitve posilstva v zakonodajo. To je globoko razočaranje," je dejala Fitzgerald. "Krivdo nosijo tiste države članice, zlasti Francija in Nemčija, ki so nasprotovale njegovi vključitvi."

Evropska poslanka Nathalie Colin-Oesterlé, pogajalka skupine EPP za zakon v parlamentarnem odboru za državljanske svoboščine, pravosodje in notranje zadeve, obžaluje, da je bila zakonodaja zmanjšana na "polovico zakona". "Danes je z restriktivno opredelitvijo posilstva v nekaterih državah članicah, vključno s Francijo, zelo malo uspešnih pritožb. Vprašanje je razširiti obseg dokazov."

VIR: Skupina EPP

Pin It

OBVESTILO IN POJASNILO!!!
Vse pravice pridržane. Uredništvo Radia Slovenc NE odgovarja glede vsebine prispevkov, saj mi le povzemamo in objavljamo novice necenzurirano, ki so nam posredovane in dostopne!!!
(Zapisi na SPLETNIH družbenih omrežjih so nelektorirani in ne izražajo vedno mnenja portala radia Slovenc)!!!
(Vsebine so avtorsko delo posameznika, podjetij, organizacij... in ne odraža vedno stališča uredništva portala)!!!

©Radio Slovenc